Příběh o vzniku klubu Ajeto

CO BYLO?

Na začátku všeho byla vášeň pro kruhové terče a létající šipky. Milena i její syn Pavel propadli šipkovému kouzlu už v roce 1997, ale trvalo ještě pět let, než přišla nabídka na pronájem velkého sálu v krásné ulici na Letné. Původně se tady hrál biliár, ale máma Milena a její dva synové Pavel a Petr se rozhodli vytvořit zde šipkový ráj. Po měsíci intenzivního přebudovávání, stěhování, malování a úklidu s velkou radostí otevřeli. Občas si během rekonstrukce připadali jako figurky z legendárního seriálu Pat a Mat – a tak je spontánně napadlo pojmenovat novou hernu AJETO.

A BYLO TO.

Nic není náhoda. Energie a odhodlání, radost ze hry a potřeba umožnit i druhým, aby zažili chvíle napětí a soustředění, to mohou zprostředkovat jen lidé zapálení pro věc. Bylo by opravdu škoda, kdyby návštěvníci klubu nevěděli, že Milena je několikanásobná mistryně v šipkových hrách, mistryně světa ve dvojicích (MS SDWF 2004 s M. Benešovou), mistryně republiky v jednotlivcích (2000), ve dvojicích (2004 s J. Katzerovou), v mixech (2002, 2003 s Pavlem Jirkalem) a mistryně republiky veteránek (2007).

Jablko nepadá daleko od stromu. Její syn Pavel se prostě šipkařem měl stát. Přestože začínal u fotbálku a biliáru, probudil se v něm rozený šipkový talent. Nejprve v tandemu s mámou: takřka každý den spolu neúnavně jezdili na všechny možné pražské turnaje. Udivoval svou dovedností, klidem a vyrovnaností. Už jako patnáctiletý vyhrál druhé místo na mistrovství ČR juniorů ve steelech. A pak nastala velká jízda, při které sbíral jednu trofej za druhou, i v kategorii dospělých (spolu s J. Jeníčkem ml.). Výčet jeho úspěchů je neuvěřitelný, za všechny namátkou: juniorský mistr světa ve Španělsku, 2002; dvanáctkrát se zúčastnil prestižního Winmau Word Masters; byl první český hráč na PDPA Player Championship v Bad Solen u Frankfurtu nad Mohanem, 2008. Vítězství v jednotlivcích Czech Open (2002, 2003), v trimplexech Czech Open (s J. Katzerovou a J. Jeníčkem, 2007), ve dvojicích Czech Open (s J. Jeníčkem 2001, 2003). To jenom na vysvětlenou. Kdyby se zvědavci ptali, proč je velký sál v Šmeralově ulici číslo 5 vyzdoben desítkami pohárů a trofejí – jde o výsledek nakažlivého šipkového šílenství, které dovedlo majitele klubu Milenu a Pavla Jirkalovy k provozování největší a nejhezčí šipkové herny v Praze, a možná i v celé ČR.

A JE TO.

A je to velká příležitost. Mimo pravidelné turnaje dvakrát v týdnu zde můžete relaxovat, posedět na zahrádce, zahrát si biliár nebo fotbálek, objednat si soutěže pro dětské skupiny. Zkuste třeba první lekce šipek s mistrem světa. Přijďte sami, se svým protějškem, kamarády, přáteli, spolupracovníky na firemní večírek nebo jen tak okukovat. Zpestřete si narozeniny, oslavte se šipkami výročí, uspořádejte turnaj na přání…

AJETO!